KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033487
nr 1503 3487
Gudrun Arninge
(1912-1994), Sverige
Oljemålning, Solen och Tjuren Öland. Signerad, daterad -70. Olja på duk, 49x65 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
Gudrun Arninge, född 1912 i Arvika, död 1994, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 21 november 2022
kl 18:57:19
19/11 18:44:06
100 kr
21/11 18:12:06
Gudrun Arninge
Läs mer om Gudrun Arninge